Extra sleva 20% na LIVE Roomy a tréninky. Pouze do neděle 24.10. Slevový kód: 20

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Online Workshop v sobotu 30.4. a v neděli 1.5. od 20:00 – Nové 3 ověřené strategie založeném na Shameless Cloningu.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Žiivé vysílání v neděli 21.11. od 19:00 „​​​​​​​Jak pomocí neobvyklé opční aktivity chytat pohyby na akciích ještě než přijdou“

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 26.5.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Investujte s Dominikem živě v jeho uzavřené skupině. Další vysílání začíná již za chvíli:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Novoroční slevy na kurzy a LIVE Roomy. Platí pouze do 31.12.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Časté otázky & odpovědi

Celá naše vzdělávací sekce je rozdělena na 2 poloviny: Obchodování & Investování

U obchodování se jedná o swingové a intradenní obchody s akciemi, ETF nebo opcemi. Zde se Dominik soustředí na technickou analýzu a každý obchod má daný stop a cíl.

U investování se Dominik soustředí na fundamentální analýzu a investuje do kvalitních společností, které se obchodují pod svoji férovou hodnotou.

Jako první poskytujeme LIVE Roomy, kde probíhají živá vysílání, kde Dominik analyzuje a obchoduje živě. Pro obchodování je k dispozici Trading LIVE Room a pro investování je k dispozici Investiční LIVE Room.

Níže najdete stručný popis našich aktuálních tréninků s odkazy na úvodní videa, kde najdete podrobné vysvětlení přímo od Dominika a odkazy na přihlášky:

1) HomeRun je nejnovější a nejpropracovanější online trénink zaměřený na swingové obchodování akcií a opcí. Soustředí se na krátkodobé obchody v rozmezí od 1 – 30 dní, zaměřuje se na tzv. momentum strategie, které kombinujeme s použitím opčních strategií (je také možné provést obchod s akciemi).

V tomto tréninku se naučíte nastavit svoji platfomu, získáte od Dominika všechny layouty s indikátory pro technickou analýzu, takže budete vidět stejné grafy, naučíte se najít růstové akcie a poté čekat na to, než se na akciích objeví specifické technické strategie. Dále se naučíte, jaké zvolit obchodní nástroje, prostřednictvím kterých zobchodujete specifický technický setup. Naučíte se, jak obchodovat s akciemi a opcemi, kde lze efektivněji využít kapitál. Naučíte se kompletní metodu a strategie, které jsou zaměřené na růst účtu. Navíc v tréninku získáte návody na to, jak obchodovat bez emocí a držet psychiku pod kontrolou a získáte kompletní obchodní plán, který budete moci začít používat. 

Součástí tohoto tréninku je zdarma i kurz Opce 101, kde se naučíte základy opčního obchodování. HomeRun Master je náš nejnovější program a pokud jste začátečník a chcete začít obchodovat s akciemi nebo s opcemi, tak doporučujeme právě tento trénink. Dominik jednotlivé videolekce s teorií do kurzu postupně dotáčí. Najdete tam i reálně provedené obchody od vstupu po výstup, takže se můžete učit z praxe a další provedené obchody tam přidává. Dále ke kurzu probíhají živá vysílání, která můžete použít i jako podporu. Ke kurzu je zdarma Telegram skupina, kde Dominik sdílí obchody s těmito strategiemi a další dodatečné informace.

Zde je úvodní video ke kurzu, kde najdete podrobné vysvětlení a přihlášku.

 

2) Invest Master je online trénink zaměřený na chytání velkých trendů na trzích pomocí dlouhodobých opcí. Soustředíme se primárně na týdenní grafy a kupujeme dlouhodobé opce na 100-600 dní, jinými slovy, místo akcií používáme páku opcí.

Obchodujeme tam vyšší časové rámce a obchody držíme od 1 měsíce do 1 roka. Cílem je chytit velký trend a dosáhnout násobného zhodnocení s opcemi, přičemž riziko je limitované tím, za kolik nakoupíme opce. V tomto tréninku se naučíte, jak najít růstové akcie, vysoce pravděpodobné technické setupy, jaké zvolit opce a jak přinést pravidelný příjem pomocí měsíčního výpisu opcí. 

Součástí tohoto tréninku je zdarma i kurz Opce 101, kde se naučíte základy opčního obchodování a nastavíte si platformu.

K tréninku probíhají speciální živá čtvrtletní vysílání a jsou zdarma na 1 rok. Toto živé vysílání můžete použít jako podporu a na cokoliv se Dominika zeptat prostřednictvím chatu přímo ve vysílání.


Zde je úvodní video ke kurzu, kde najdete podrobné vysvětlení přímo od Dominika a přihlášku.

 

3) Spread Master je online trénink, který je zaměřený na obchodování debitních In/out spreadů s expirací 14-50 dnů na akcie a ETF. Součástí tohoto tréninku je zdarma i kurz Opce 101, kde se naučíte základy opčního obchodování. 

Dále je k tomuto kurzu zdarma na 1 měsíc Trading Live Room, kde Dominik 2x týdně obchoduje živě spolu s ostatními účastníky kurzu a převádí zde vše z teorie do praxe. Tento Tradingový Live Room můžete využít i jako podporu a na cokoli se v chatu zeptat.

Zde je úvodní video ke kurzu, kde najdete podrobné vysvětlení přímo od Dominika a přihlášku.

 

4) Intraday Master. V tomto tréninku se naučíte obchodovat akcie a ETF intradenně s opcemi. Jedná se o krátkodobé obchody, které trvají od 1 minuty do maximálně několika hodin. Vždy ten samý den, kdy se do obchodu vstupuje se také zavírá – proto intradenní obchodování. Výhoda použití opcí pro intradenní obchody je, že efektivněji dokážeme využít kapitál (1 opce ovládá 100 akcií, není potřeba tak velký kapitál jako na akcie), pokud přijde pohyb naším směrem, tak se opce dokáží rychle zhodnocovat a pokud jde obchod proti nám, tak máme limitovanou ztrátu tím, co za opce zaplatíme. 

V tréninku se naučíte ověřený proces, kdy se stačí obchodování věnovat 1 hodinu denně a vybudovat si tak úspěšný byznys. Naučíte se najít akcie s vysokým momentem, obchodovat do longu i do shortu, naučíte se specifické technické strategie, díky kterým získáte přesné signály pro vstup a výstup. Kromě toho se naučíte, jak používat MoneyManagement a především Psychiku, která je u intradenního obchodování klíčová.

Součástí tohoto tréninku je zdarma i kurz Opce 101, kde se naučíte základy opčního obchodování a nastavíte si platformu. 

Dále je k tomuto kurzu zdarma na 1 měsíc opční Live Room, kde Dominik 2x týdně obchoduje živě spolu s ostatními účastníky kurzu. Tento Tradingový Live Room můžete využít i jako podporu a na cokoli se v chatu zeptat.

Zde je úvodní video ke kurzu, kde najdete podrobné vysvětlení přímo od Dominika a přihlášku.

 

5) Creditní Spready. V tomto tréninku se naučíte obchodovat vysoce pravděpodobné opční creditní spready, které jsou zaměřené na expiraci do 10 dnů a benefitují s časového úpadku a úpadku volatility. Jedná se o vzdálené OTM spready, kde není potřeba trefit směr a přesto můžeme vydělat. 

Součástí tohoto tréninku je zdarma i kurz Opce 101, kde se naučíte základy opčního obchodování a nastavíte si platformu. 

Dále je k tomuto kurzu zdarma na 1 měsíc opční Live Room, kde Dominik 2x týdně obchoduje živě spolu s ostatními účastníky kurzu. Tento Tradingový Live Room můžete využít i jako podporu a na cokoli se v chatu zeptat.

Zde je úvodní video ke kurzu, kde najdete podrobné vysvětlení přímo od Dominika a přihlášku.

 

Jaký zvolit kurz pokud začínáte?

Pokud chcete začít obchodovat, tak doporučujeme tréninkový program HomeRun Master a k tomu Trading LIVE Room.

Pokud chcete začít investovat s akciemi, tak doporučujeme Investiční LIVE Room.

Pokud se chcete zaměřit na dlouhodobější obchodování akcií a ETF s opcemi, tak doporučujeme Invest Master a k tomu Investiční Room.

 

Kompletní přehled tréninků najdete zde.

Živá vysílání probíhají pravidelně v LIVE Roomech. V Tradingovém LIVE Roomu Dominik vysílá živě 1x týdně a v Investiční LIVE Roomu 1x měsíčně. K oběma LIVE Roomům je v rámci půlročního nebo ročního členství, uzavřená Telegram skupina pro sdílení obchodů a diskuzi.

Živě vysíláme přes YouTube.

Abyste mohli zasílat dotazy do chatu, tak je potřeba mít vytvořený osobní YouTube kanál.

Jak si vytvořit YouTube kanál najdete tady >>

Po založení svého kanálu nezapomeňte dát odběr videí, kam zasílám denní analýzy a další hodnotné informace.

Na živé vysílání se připojte nejdříve 5 minut předem. 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy ohledně obchodování, tak je směřujte všechny přímo do Trading LIVE Roomu nebo Investičního LIVE Roomu. Záleží, jaký máte zaplacený kurz a kam máte přístup.

Při živých vysíláních se Dominika na cokoliv můžete ptát a buď vám odpoví ihned nebo na dotazy odpovídá na konci vysílání.

Je to opravdu nejlepší způsob, jak se dostat k co nejhodnotnější odpovědi, co nejrychleji.

Další možnost je zaslat svůj dotaz do Telegram skupiny, kde vám mohou pomoci i ostatní obchodníci z LIVE Roomů.

Nezapomeňte si projít také celý archiv již proběhlých živých vysílání v LIVE Roomech a u jednotlivých kurzů, kde najdete spousty odpovědí na časté dotazy.

TradeStation, TastyWorks a Interactive Brokers.

TradeStation používá pouze pro grafy a analýzu a má zde založený cash účet s plánem Per-trade, který umožňuje získat platformu zdarma, pokud provedete určitý počet obchodů za rok a nebo zaplatit malý roční poplatek. Přesné podmínky si vždy prosím ověřte přímo na oficiálním webu TradeStation.

U TastyWorks má margin účet, kde obchoduje s menším účtem o velikosti 25 000 USD a zadává zde opční obchody pro menší účty.

U Interactive Brokers má margin firemní účet, kde dlouhodobě investuje do akcií a individuální margin účet, kde používá swingové opční strategie a obchoduje s akciemi. Dohromady na těchto účtech spravuje více jak 700 000 USD.

Návody pro ovládání platforem a založení účtů najdete zde.

Toto jsou komponenty Dominikova PC, který používá jak pro obchodování, tak i pro grafické práce a střih videí. Pokud si sestavujete PC pouze pro obchodování, tak nebudete potřebovat zdaleka tolik výkonu. Obchodovat lze samozřejmě bez problému i z obyčejného notebooku. 🙂

Zde jsou data, které má Dominik aktivní na margin účtu, na kterém obchoduje v LIVE Roomu:

Zde jsou vidět aktivovaná povolení:

+ Global pro převod měn:

A nastavení účtu a cenový plán:

Zde jsou print screeny z nastavení účtu u TastyWorks:

Volby komunikace, aby vám nechodil e-mail při každé transakci nebo nepřicházel každý měsíc dopis poštou:

Při zakládání účtu máte dvě možnosti: CASH nebo MARGIN.

Pokud budete chtít obchodovat všechny opční spreadové strategie, tak budete potřebovat margin účet. Osobně mám založený pro krátkodobé obchodování s opcemi a akciemi margin účet a pro dlouhodobé investování do akcií cash účet.

Cash účet také volí obchodníci, kteří mají menší kapitál než 25 000 USD, chtějí obchodovat intradenně a nebýt omezeni 3 intradenními obchody po sobě jdoucích 5 obchodních dnů na margin účtu s méně jak 25 000 USD. Nově ale např. u Interractive Brokers Central Europe toto pravidlo PDT Rule neplatí, takže zde není limit 3 intradenních obchodů na týden, pokud máte kapitál menší jak 25 000 USD.

Na cash účtu není možné obchodovat spreadové opční strategie. Je možné pouze nakupovat opce nebo vypisovat opce kryté hotovostí nebo pozicí na akciích.

TIP: Pokud máte účet menší jak 25 000 USD a chcete používat swingové spreadové opční sterategie i obchodovat intradenně, tak bych si osobně založil margin účet, abych mohl obchodovat spready a k tomu si počkal na 3 dobré příležitosti za týden pro intraday. Myslím, že toto má výhodu, protože většina lidí, co jsou na začátku nebo mají menší účet, tak mají tendenci se tzv. přeobchodovat a to vede k impulzivním obchodům, kde to nekončí dobře. Limit 3 obchodů na týden, vám pomůže si obchody více promyslet a čekat opravdu na vzorový setup.

Pokud budete chtít změnit margin účet na cash nebo obráceně, tak je potřeba postupovat dle podmínek daného brokera. Někdo toto umožňuje a stačí pouze svému brokerovi napsat e-mail nebo je kontaktovat na chatu. U některých je potřeba založit další nový účet a interně převést peníze. V tomto návodu najdete postupy pro TastyWorks, Interactive Brokers a TradeStation.

Sami si to můžete ověřit např. takovýmto jednoduchým dotazem pro svého brokera:

Dobrý den,

potřeboval bych změnit margin účet na cash.

U účtu: XXXXX

Jak mám postupovat?

Děkuji.

V angličtině:

Hello,

I would like to change margin account to cash.

My account number is: XXXXX

How do I have to proceed?

Thank you.

Pro TastyWorks:

Někteří brokeři, jako např. TastyWorks, změnu účtu neumožňují a odpoví vám, že je potřeba založit nový účet.

U TastyWorks toto není problém, protože platforma je zdarma, data také a otevření účtu nic nestojí.

Takže si otevřete druhý účet a poté provedete tzv. interní převod peněz.

U TastyWorks je potřeba vyplnit formulář s názvem Internal Transfer Request, který najdete na jejich stránce zde.

Tento dokument si stáhněte, vyplňte, podepište a naskenovaný zašlete na jejich e-mail.

Během několika dnů vám převedou požadované finance na druhý účet.

Formulář vypadá takto:

Vždy ale prosím použijte jejich oficiální formulář stažený z jejich webu, protože jej mohou změnit.

Pro Interactive brokers:

Při změně účtu margin na cash u Interactive Brokers je pravděpodobně potřeba vytvořit nový účet. Ověřte si to, když se přihlásíte do klientské zóny na webu – settings – Account settings a v pravo je Account Type. To když rozkliknete, nabídne vám to možnosti. Osobně u svého účtu vidím pouze možnost změny Margin na Portfolio Margin.

Takže založte nový účet na váš profil (použijte stejné přihlášení do klientské zóny). Tím se vytvoří další obchodní účet na vaše jméno. Výhoda je, že poplatky budete platit pouze jedny, protože jsou vázané na profil, nikoliv na jednotlivé účty.

Poté půjdete do klientské zóny a vytvoříte interní převod. Stačí jít do Transfer & Pay a tam zvolit transfer funds a internal. Peníze jsou tam téměř okamžitě.

Pro TradeStation:

U TradeStation mám zkušenost se změnou účtu X let zpátky, takže nedokáži říct, jak to nyní funguje, ale zkuste kontaktovat podporu na CHATU ve své klientské zóně a napište jim, že chcete účet změnit. Mě to během pár minut změnili a druhý den se změna projevila.

Minimální vklad se dozvíte vždy u daného brokera. Dle informací nejsou žádné minimální vklady. Jedná se pouze o doporučená čísla. Broker by neměl určovat, kolik si k nim musí obchodník minimálně poslat peněz. Pokud jste v některých z našich placených tréninků, tak máte přístup do Telegram skupiny Brokeři & platformy, kde se můžete zeptat na zkušenosti i ostatních obchodníků.

U amerického typu opcí existuje riziko přiřazení v průběhu obchodu. To se zvyšuje, když se vypsané opce blíží expiraci, jsou ITM nebo jsou dividendy.

Osobně chci obchodovat s opcemi, takže ve většině případů není mým cílem, dostat akcie.

Pokud dodržujete postupy z prémiových trénink programů, tak se z 99% přiřazení vyhnete.

Pokud i tak dostanu přiřazené akcie u některé spreadové strategie, tak další obchodní den akcie zavírám a pak zavírám i zbylé opce.

V tomto živém vysílání jsem dostal přiřazené akcie a zavíral jsem celou pozici.

Tady najdete zkušenost investora z LIVE Roomu s přiřazením.

Nezapomeňte použít vyhledávání, zadat tam např. přiřazení a najde vám to všechny případy, kdy jsme přiřazení řešili.

Tady je také přímo video od TastyWorks, kde je vidět, jak zavřít celou pozici v případě přiřazení akcií u spreadu.:

K Good faith violation (GFV) dochází, když se na cash (hotovostní) účet nakupuje akcie nebo opce s nevypořádanými prostředky (unsettled funds) a likviduje se pozice před datem vypořádání prodeje, který generoval výnosy.

Než se tzv. usadí nebo vypořádá hotovost u akcií a ETF, tak to trvá dva pracovní dny od otevření nebo obecněji známé jako T + 2. Opce se vypořádají následující pracovní den (T + 1).

Hotovostní účet není omezen na počet denních obchodů (tzv. Day pattern trading rule). Můžete obchodovat ale pouze s vypořádanými penězi, neboli s usazenou hotovostí.

Jednoduše řečeno, když nakoupíte na cash účet opce a prodáte, tak se vám hotovost na účtu neobjeví okamžitě. U opcí je potřeba počkat 1 den od vstupu a u akcií 2 dny od vstupu, než hotovost dorazí na váš účet a budete moci provést další obchody.

Pokud dojde k porušení GFV pětkrát nebo vícekrát v průběhu 12 měsíců, tak to povede k 90 dennímu omezení účtu a to v případě likvidace pozic.

Brokeři na svém webu přímo píší:

Chápeme, že GFV se může stát a pokud se to stane jednou, tak to není konec světa. Pokud ji jednou obdržíte, tak je dobré hlídat, kolik jste jich již dostali, aby jste nedostali 90ti denní omezení účtu, které vám umožní pouze zavřít otevřené pozice.

Pokud se vám toto stane a dostanete 90ti denní omezení na váš účet, tak kontaktujte svého brokera a požádejte o uvolnění. Pokud to bylo poprvé, tak by vám měl broker účet odblokovat.

Stačí napsat na e-mail nebo online chat daného brokera něco ve smyslu:

Dobrý den, 

nyní jsem dostal e-mail ohledně Good faith violation.

Chtěl bych se omluvit za toto porušení a požádat vás o odblokování 90ti denní restrikce.

Poučil jsem se, co znamená Good faith violation a budu si nyní dávat pozor, aby se to již neopakovalo.

Můj účet: doplňte číslo účtu 

Děkuji.

V angličtině to může být zhruba takto:

Hello,

I have now received an email regarding Good faith violation.

I would like to apologize for this violation and ask you to unblock the 90-day restriction.

I have learned what Good faith violation means and now I will be careful not to repeat it again.

My account: XXXXXX

Thank you.

Margin účty jsou označeny jako PDT, pokud provádějí více než 3 intradenní obchody v období 5 pracovních dnů.

Pokud máte margin účet nad 25 000 USD, tak se vás PDT netýká a můžete intradenně obchodovat bez omezení. Týká se pouze margin účtů, které obchodují intradenně a mají účet menší než 25 000 USD. 

Obchodníkům je povoleno jedno resetování PDT za 90 kalendářních dnů.

Margin účty, které jsou označeny jako PDT a na konci obchodního dne klesnou pod 25 000 $, obdrží následující obchodní den výzvu k údržbě vlastního kapitálu (EM).

Margin účty musí skončit den s 25 000 USD nebo více, aby bylo možné uskutečnit EM (Equity Maintenance) požadavek.

Pravidla PDT se nevztahují na obchodování s futures.

Margin účty, které podléhají pod PDT, mohou obdržet EM požadavek z futures pozic držených přes noc, pokud to způsobí, že zůstatek na vašem účtu cenných papírů klesne pod 25 000 $.

Žádosti o resetování PDT musí být odeslány do 15:00 hodin centrálního času.

Stačí napsat e-mail svému brokerovi a požádat o odblokování.

Můžete použít např. tento vzor:

Dobrý den, 

nyní jsem dostal e-mail ohledně PDT.

Chtěl bych se omluvit za toto porušení a požádat vás o odblokování 90ti denní restrikce.

Můj účet: XXXXX

Děkuji.

V angličtině:

Hello,

I have now received an email about PDT.

I would like to apologize for this violation and ask you to unblock the 90-day restriction.

My account: XXXXX

Thank you.

Zde je návod, jak resetovat PDT u TastyWorks ve svém účtu

Kvůli Brexitu musí klienti z EU přecházet z IBUK na IBCE nebo do Irska nebo Lucemburska. Osobně jsem převedl všechny mé účty na IBUK k IBCE. 

Pokud se chcete dovědět více informací o tomto přechodu, tak využijte naší uzavřené Telegram skupiny Brokeři & platformy, kde jsme toto téma několikrát podrobně rozebírali. Navíc se tam můžete propojit s ostatními obchodníky, kteří již tento převod také řešili.

Uzavřená Telegram skupina Brokeři a platformy je k dispozici všem členům, kteří si od nás objednali jakýkoliv trénink.

Zdravím vás, 

dnes mi přišel dotaz do naší Telegram uzavřené skupiny k novému kurzu Volatility Master a rozhodl jsem se ho s vámi sdílet, protože myslím, že může pomoci začínajícím obchodníkům nebo těm, kterým se nedaří:

Dobry den Dominik, K tejto psychologii. Mam uz napozerany kurz, mam odskusanu IB platformu pre zadavanie opcii, moja otazka znie, kedy naskocit na live ucet? Lebo na jednej  strane tvrdite, ze mame spravit co najviac obchodov a demo ucet pouzivat iba na naucenie platformy, ale zas inde vo videach, ze nemame nasilu obchodovat, len aby sme spravili nejaky obchod 🙂 Rad by som uz naskocil a skusil to na live ucet, ako mam teda zacat? Vdaka

Je to častý dotaz začínajících obchodníků a proto vám níže zasílám moji odpověď:

Začnete tehdy, kdy máte

1) Platformu pod kontrolou – víte, kam kliknout (spousta lidí zbytečně prodělá peníze, protože např. místo creditu zadají debit spread apod…). 

2) Máte daný a sepsaný plán, podle kterého budete postupovat, zvláštní plán na Trading a zvláštní na investování. A s opcemi mám osobně dané pak i jednotlivé plány na určité opční strategie.

3) Víte na základě jakých technických setupů při Tradingu budete vstupovat a vystupovat

4) U investování – na základě jakých fundamentů a strategií budete investovat. Jakmile toto všechno víte, tak můžete začít obchodovat.

Zároveň je potřeba vědět, že první plán není finální verze – protože jste ještě nikdy neobchodoval na reálném účtě, tak s největší pravděpodobností neznáte sebe jako obchodníka a investora.

Proto začínáte s nejmenším objemem, jaký jde a čistě postupujete dle plánu (je vám jedno, jestli 10 USD vyděláte nebo proděláte – každý si musí najít svoji hranici přijatelné ztráty, která mu je jedno – jako když si jdete koupit zmrzlinu). 

Poté provedete u jedné strategie u Tradingu minimálně 25 obchodů a pozorujete sebe – nikoliv P/L!

Zjistíte některé věci a pokud budete chtít plán lehce upravit, tak vždy upravujete pouze 1 element a pak zase pozorujete.

Proč?

Pokud jich změníte na ráz více najednou, tak nevíte, jaký zafungoval.

Příklad: Nebudu riskovat 1% na obchod a obchodovat setup pullback k 50 MA v trendu s PUT credit spreadem, ale zvednu riziko na 3% a místo toho koupím call opce, protože můžu vydělat více – toto je totální dramatická změna, která nemá nic společného s původním plánem a ani strategií.

Dle tohoto postupu jste schopen si přizpůsobit strategie do podoby, kdy vám vyhovují a to zabere nějaký čas.

Dle toho, co píšete, mi připadá, jako že vám hodně záleží na tom, jaký bude první obchod.

Je to normální – v mém prvním obchodě jsem byl přilepený na monitoru, sledoval každý pohyb a jak se hýbe mé P/L.

Bohužel jsem neměl tyto informace, které jsem vám teď napsal.

Je úplně jedno, jak dopadne váš první obchod – jednoduše spusťte tento proces a berte to jako, že je to proces, který nemá konec.

Pokud to nekončí, tak pak je jedno, jak to začne. Klíčové pravidlo je začít úplně s minimálním objemem, aby vás neovlivnily ztráty a je jedno, jak velký máte účet.

Pokud je váš účet např. 1 mil, tak riziko 2% na obchod je 20 000 Kč.

Můžete si říct, že jsou to pouze 2%, ale 20 000 Kč může mít extrémní vliv na vaši psychiku a rozhodit veškeré rozhodování.

Pokud máte 1 mil., tak stejně zadejte obchod, kde budete riskovat např. 500 Kč.

Po 25 provedených obchodech teprve jdete na požadované % riziko.

A co se týká investování, tak tam je to o dost jednodušší – postupně začnete dokupovat kvalitní akcie pod svoji reálnou hodnotou z našeho seznamu u supportů a průměrovat svoji cenu.

Tento proces opakujete každý měsíc, týden, rok, dokud firma neztratí svoji konkurenční výhodu nebo svůj „příkop“, jak jsme probírali v kurzu.

Nedávno jsem živě vysílal v uzavřené FB skupině. Toto vysílání bylo určeno primárně pro vaše dotazy. Ptát jste se mohli při živém vysílání rovnou v komentářích. Níže najdete osnovu, na jaké dotazy jsem odpovídal a jaká témata jsem probral.

Pokud provádíte obchody a nedaří se vám být ziskoví nebo dosáhnout konzistence, využijte naši členskou sekci LIVE Room. V LIVE Roomu, kde probíhá 1x týdně živé vysílání – zpravidla to bývají úterky od 19:00 hod., kde analyzuji trh, vstupuji živě do obchodů nebo je uzavírám a procházím své otevřené pozice. V LIVE Roomu je k dispozici i živý chat, kde se mi můžete na cokoli ptát. Jako bonus jsem do členské sekce LIVE Roomu dal kurz Opce 101, kde najdete základy a kurz Opční strategie. Dále je tam veškerý archiv živých vysílání, který si můžete projít a naučit se i z toho. Členství můžete objednat měsíční nebo zvýhodněné roční. Členství LIVE Roomu můžete kdykoli na další měsíce zrušit a to zasláním e-mailu k nám na podporu.

Osnova:

3:35 – 17:05 – Základní kapitál, minimální kapitál, s jakým minimálním kapitálem lze obchodovat? Riziko, které riskuji na obchod. Minimální kapitál pro Spreadové strategie. Jaké dávat Stoplossy? Jaká aktiva, jaké opce najít pro nižší kapitál? Jaké byly moje začátky?

17:10 – 19:20 – Postup, jak postupuji, když začínám novou strategii.

19:25 – 25:00 – Jak mít nejvýhodněji účet na Tradestation? Jaké používám platformy? Kde obchoduji? Jaké používám brokery? Jak mám nastavený Tradestation? Poplatky. Tastyworks, Interactive Brokers, Trading View. Jaké zvolit platformy?

25:10 – 27:27 – Jaké používám strategie? Spread Master tréninkInvest Master tréninkIntraday Master trénink.

28:00 – 41:25 – Výhled na tento rok. Co si myslíš o Coronaviru? Akciový index. Dlouhodobé pozice.

41:25 – 42:40 – Co si myslíte o Scalpu?

42:45 – 47:50 – ,,Když v ulicích teče krev, nakupuj půdu“. Strach ze ztráty. Put debitní spread. Jak vypadá Trading v realitě? LIVE Room. Jak pracuji s pozicemi?

47:55 – 53:35 – Když dostanu při Call Spreadu přiřazení, jak to zjistím? A co s tím udělat?

53:40 – 1:05:50 – Tréninkové programy. Strategie, které používám. Kombinace strategií.

1:05:55 – 1:10:30 – Investování, dlouhodobé akcie, investice. Do čeho investuji?

1:11:05 – 1:16:00 – Tip na knihu o Tradingu –  Disciplinovaný Trader

1:19:00 – Rolování do expirace

1:19:55 – 1:21:00 – Meta Trader

1:21:05 – 1:24:00 – Jaké zhodnocení se Vám povedlo minulý rok a zatím tento rok? Jak velký mám účet.

1:24:00 – 1:24:45 – Ze Slovenska nelze mít Tastyworks. Jakou platformu doporučujete lidem ze Slovenska?

1:25:25 – 1:28:00 – Boj s grafem

Máte otázky ohledně brokerů a platforem?

Nejlepším a nejrychlejším způsobem, jak se dostat k odpovědi na otázku ohledně brokerů a platforem je přidat se do naší exkluzivní uzavřené Telegram skupiny. 

Pokud máte pokročilé tréninkové programy (HomeRun Master, Investor Master University, InvestMaster, Spread Master) nebo půlroční či roční členství Trading LIVE Roomu nebo Investičního LIVE Roomu, tak stačí vyplnit tento jednoduchý formulář a my vás přidáme do této uzavřené skupiny, kde získáte pomoc ohledně nastavení a používání platforem a brokerů.

Ve skupině je více jak 1000 obchodníků a investorů, kteří pravděpodobně řešili stejný problém, jako nyní řešíte vy. Stačí tam položit dotaz a během několika minut získáte fundovanou odpověď. 

Pokud zatím žádný pokročilý tréninkový program nemáte, tak si můžete vybrat zde: 

HomeRun Master

Investor Master University

Invest Master

Spread Master

Případně se můžete přidat do ročního členství Trading LIVE Roomu nebo Investičního LIVE Roomu a získat přístup k této skupině i obchodním skupinám také.

29 Responses

 1. Zdravím vás,
  mal by som otázku, či je dobré obchodovať na margin účte na platforme Tradestation, kedže od brokera mi bolo povedané, že pri margin účte nie je možné obchodovať len zo svojimi peniazmi. Či bude lepšie nechať si nejaké peniaze na tradestation a používať ho len na grafy a založiť si účet na inej platforme napr. Tastyworks? Na tradestation mám nafundovaných 2000 USD.

  S pozdravom

 2. Zdravím Dominiku,

  v první řadě opravdu smekám, jak máte vychytané videa rady, návody a kurzy – jsem účastníkem kurzu Invest Master (snad jsem to jako začátečník nepřepálil 🙂 ) a i když jsem se na začátku zhrozil, nad velkým množstvím videí a informací, tak teď mi to začíná do sebe zapadat. Jsem začátečník, takže proto to procházím pomalu, ale postupně, včetně opce 101, v žádném případě nepřeskakuji, někdy se vracím a už se těším na finále .
  Mám tři dotazy k platformám:

  1. Založil jsem si demo na Interactive Brokers, ale nejdou mi tam zlomkové akci ( i když jsem jel dle Vašeho videa) . Což asi nejde u dema a zas tak moc to nevadí….
  2. Umožňuje některá platforma nákup zlomkových opcí? Mám pocit, že v některém, videu jste to ukazoval, jak snižujete objem. Chci obchodovat cca s 2000USD – 5000USD max, ale to bych pak dle MM na spoustu opcí nedosáhl. Před kurzem jsem se právě ptal, zda je možné obchodovat i s malým účtem….

  3 Pochopil jsem to správně, že pro menší účet na obchodování s opcemi preferujete Tasty Works?

  Děkuji Petr

  1. Zdravím Petře, děkuji za dotaz.
   1. U dema pravděpodobně zlomkové akcie nefungují, ale na reálném účtu ano – je potřeba jen povolit v nastavení účtu.
   2. Interactive brokers umožňuje nákup zlomkových akcií. S opcemi si lze obchody přizpůsobit. Místo nákupu „nahé“ opce můžete vytvořit spread a snížit si tak výrazně své náklady. Vysvětluji to v kurzu.
   3. Záleží na každém, jakou platformu si zvolí. tastyWorks je více intuitivní a jednodušší pro orientaci z mého pohledu, takže je vhodná pro začátečníky. Navíc na provoz je velmi levná – jednoznačně patří k těm nejlevnějším. Neplatíte za data ani za platformu, pouze za provedené obchody a ceny jsou velmi nízké. Aktuální ceník najdete na jejich oficiálním webu.

  1. Dobrý den Romane, s tím bohužel zkušenost nemám. Pokud jde o demo, tak bych jednoduše platformu odinstaloval, založit nové demo a nainstaloval. Bude to zase čisté. Případně se zeptejte v naší uzavřené skupině na podporu brokerů Brokeři & platformy, kam získáte automaticky přístup, pokud od nás máte jakýkoliv. Jsou zde stovky lidí, kteří toto mohli řešit již před vámi.

  1. Zdravím vás Pavle, při nastavení bude záležet, jaké obchodní strategie budete používat. Dle toho si platformu nastavíte. Zde už je to individuální a sám mám specifické nastavení pro různé technické analýzy. Tato nastavení se všemi WorkSpace a indikátory sdílím vždy v konkrétním tréninku. Pokud se zajímáte o obchodování, tak doporučuji trénink HomeRun Master zde: https://www.tradesmart.cz/homerun-master-trenink/

 3. Dobrý den,
  Dominiku nevíte jak je to aktuálně s Interactive Brokers pro Evropu ? Poslali mě že od 31.12.2020 nemohu na IB obchodovat s důvodu Brexitu. Víte o tom něco a můžete mi prosím případně poradit ?

  Zde je text od IB:

  Dear Client,

  We are writing to provide an update on planning by Interactive Brokers Group (“IBKR”) and its UK affiliate Interactive Brokers (U.K.) Limited (“IBUK”) for the end of the Brexit transition period, currently scheduled for 31st December 2020.

  As we advised you last month, in order to ensure continuity in the provision of brokerage services to our customers, with minimal disruption and minimal changes, IBKR has taken the following steps:

  1. IBKR has established Interactive Brokers Luxembourg SARL (“IBLUX”), which was licenced in November 2019, but has constraints on the permitted scale of its business.
  2. IBKR has created two additional brokers in the European Union: Interactive Brokers Ireland Limited (“IBIE”) and Interactive Brokers Central Europe ZRt (“IBCE”).
  3. IBKR plans to seek permission to transfer your account to one of its EU Brokers, and we will be writing to you shortly to let you know whether your account is eligible for transfer to IBIE, IBLUX or IBCE, and to seek consent for the move.

  As explained in our last communication, the licensing process for both IBIE and IBCE is well underway, but it is possible that one or both will not be completed by 31 December. If that is the case, there may be a short period where the transfer of your account from IBUK to one of the IBKR brokers based in the European Union cannot be processed. During the period from 1st January 2021 until the granting of a licence to the relevant IBKR broker (the “Delay Period”), we may need to make some changes in the way IBUK conducts business with you.

  1. WHAT IS CHANGING AND WHY?

  A. If there is a delay, you will engage our services at your own initiative during the Delay Period.

  IBUK utilises what is known as a “financial services passport” or “passport” to offer its services across the European Union. Based on a current assessment of the UK-EU relationship, IBUK’s passporting rights are expected to expire at the end of the year. During any potential Delay Period, IBUK will still be able to provide services at your initiation, but every occasion that we do business with you will be in response to a request from you, and not on the basis of an invitation or promotion from us.

  B. There could be some limits to the sort of business we will conduct with you during any potential Delay Period.

  During any potential Delay Period, you can:

  • Execute closing or risk-reducing transactions, as well as cash transactions.
  • Enter into new orders in products for which you have previously traded.
  – By products, we mean a financial or other instrument that IBUK makes available from
  time to time.
  – For example, if you have previously traded only in equities in your IBUK account, you
  will be able to continue to trade all equities during the Delay Period but would not be
  permitted to commence trading in futures products.

  • Enter into new trades in products for which you have existing permissions, but have not previously traded.
  – For example, if you have previously been granted options trading permission, but have
  not yet actually traded in options, IBUK will execute orders initiated by you, and
  submitted to us for handling, on listed options.

  C. There are some other important things to be aware of.

  • IBUK’s provision of services during any potential Delay Period will be dependent on the local laws and regulations that exist in the jurisdiction in which you are located. It is possible that we may need to make further changes to the arrangements outlined above.
  • IBUK is a UK authorised investment firm. IBUK does not have any local physical presence in your jurisdiction and, as discussed above, may no longer have any rights to passport services into your jurisdiction after 31 December 2020. IBUK does not have any other financial services permissions from your local regulator.
  • Your account will be migrated to IBIE or IBCE (as applicable) once those brokers have obtained their regulatory license and their ability to passport into the EEA.

  2. DO I NEED TO KEEP MY ACCOUNTS WITH IBUK DURING ANY POTENTIAL DELAY PERIOD?

  You do not have to transact through IBUK on the basis set out above. Please recall that you are required under our contractual terms to maintain alternative trading arrangements and we encourage you to temporarily rely on those arrangements for any trading activity that IBUK might not be able to service. Additionally, you have the option to move the positions in your account (i.e., your cash, securities and contracts) to another broker outside the Interactive Brokers Group.

  However, if you do not choose to move elsewhere, and continue to enter orders through your IBUK account during any Delay Period, we will assume that you understand, acknowledge and agree to do so as set forth above, as requested by you at your own initiative.

  3. DO I NEED TO DO ANYTHING NOW?

  You do not need to take any action now. We will provide additional information as we learn more. We will also soon be sending a communication asking you to consent to the transfer of your account to one of IBKR’s licensed European brokerage entities, as applicable.

  If after reading this communication, you have questions or would like to discuss the matter further, please do not hesitate to contact us.

  Yours sincerely,

  Interactive Brokers Client Services

  Děkuji
  David Slavíček

  1. Dobrý den Davide, v tuto chvíli není potřeba nic dělat, pokud dále chcete obchodovat u Interactive brokers. S největší pravděpodobností převedou účty z UK buď do Irska, Lucemburska nebo Central Europe. Píší jen, že může dojít ke zpoždění, protože nějaké země čekají na licenci. Obchodovat by jít mělo, ale samozřejmě to nedokážu garantovat. Sám mám účty v UK a aktuálně nic nedělám. Obchoduji klasický dál a čekám na finální zprávu od IB. Pokud máte další dotazy ohledně této záležitosti, tak se doporučuji obrátit přímo na IB, jak píší v dopise.

 4. Dobrý večer Dominiku, ve Tvém videu o platformách a brokerech, jedná se mi konkr. o
  INTERACTIVEBROKERS jsi říkal, že u cash účtu není min. vklad, mám tam nafundováno 50 USD,
  nejdou mi předplatit live data, píšou mi že účet nesplňuje min. požadavky na kapitál pro aktivaci
  tržních dat, poradíš mi, děkuju moc za jakoukoliv odpovéď, díky. Roman.

Napsat komentář