Extra sleva 20% na LIVE Roomy a tréninky. Pouze do neděle 24.10. Slevový kód: 20

Přihlaste se do LEDNOVÉHO Trading Live Workshopu!
Živá obchodování, watchlisty, lekce pro začátečníky. Začínáme 3.1.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Online Workshop v sobotu 30.4. a v neděli 1.5. od 20:00 – Nové 3 ověřené strategie založeném na Shameless Cloningu.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Žiivé vysílání v neděli 21.11. od 19:00 „​​​​​​​Jak pomocí neobvyklé opční aktivity chytat pohyby na akciích ještě než přijdou“

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra slevy na kurzy, LIVE Room a TradeStreet! Platí jen do neděle 17.3.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Investujte s Dominikem živě v jeho uzavřené skupině. Další vysílání začíná již za chvíli:

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Novoroční slevy na kurzy a LIVE Roomy. Platí pouze do 31.12.

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Extra 20% sleva. Použijte kód: LETO23 (platí jen do 31.7.)

Dní
Hodin
Minut
Sekund

Interactive brokers – časté otázky & odpovědi, tipy & zkušenosti

Zde jsou data, které má Dominik aktivní na margin účtu, na kterém obchoduje v LIVE Roomu:

Zde jsou vidět aktivovaná povolení:

+ Global pro převod měn:

A nastavení účtu a cenový plán:

Zkráceně řečeno – nepotřebujete žádná data, pokud Vám nevadí, že ceny akcií budete mít zpožděné o 15 minut.

Pokud investujete dlouhodobě a budete přikupovat akcie pouze několikrát do roka, tak z mého pohledu není potřeba mít žádná data zaplacená. 

 

Zde je odkaz na oficiální web, kde najdete vždy aktuální podmínky. Podmínky níže již nemusí být platné a neneseme žádnou zodpovědnost za nesprávnost údajů. Vaší povinností je si vždy ceny a podmínky ověřit u brokera na jejich oficiálním webu.

 

Ke dni 15.2.2021 platí:

Účet pod 2000 USD a věk pod 25 let: 3 USD měsíčně za neaktivitu (0, pokud přesáhnou poplatky za nákup akcií více jak 3 USD)

Účet pod 2000 USD a věk nad 25 let: 20 USD měsíčně za neaktivitu (0, pokud přesáhnou poplatky za nákup akcií více jak 20 USD)

Účet větší než 2000 USD, ale menší než 100 000 USD : 10 USD měsíčně za neaktivitu (0, pokud přesáhnou poplatky za nákup akcií více jak 10 USD)

Účet větší než 100 000 USD: 0 USD poplatek za neaktivitu (pokud máte více účtů pod jedním uživatelem, tak se mohou sečíst hodnoty všech účtů)

Při zakládání účtu máte dvě možnosti: CASH nebo MARGIN.

Pokud budete chtít obchodovat všechny opční spreadové strategie, tak budete potřebovat margin účet. Osobně mám založený pro krátkodobé obchodování s opcemi a akciemi margin účet a pro dlouhodobé investování do akcií cash účet.

Cash účet také volí obchodníci, kteří mají menší kapitál než 25 000 USD a chtějí obchodovat intradenně a nebýt omezeni 3 intradenními obchody po sobě jdoucích 5 obchodních dnech na margin účtu s méně jak 25 000 USD. Nově ale např. u Interractive brokers Central Europe toto pravidlo PDT Rule neplatí, takže zde není limit 3 intradenních obchodů na týden, pokud máte kapitál menší jak 25 000 USD.

Na cash účtu není možné obchodovat spreadové opční strategie. Je možné pouze nakupovat opce nebo vypisovat kryté opce hotovostí nebo pozicí na akciích.

TIP: Pokud máte účet menší jak 25 000 USD a chcete používat swingové spreadové opční sterategie i obchodovat intradenně, tak bych si osobně založil margin účet, abych mohl obchodovat spready a k tomu si počkal na 3 dobré příležitosti za týden pro intraday. Myslím, že toto má naopak výhodu, protože většina lidí, co jsou na začátku nebo mají menší účet, tak mají tendenci se tzv. přeobchodovat a to vede k impulzivním obchodům, kde to nekončí dobře. Limit 3 obchodů na týden vám pomůže si obchody více promyslet a čekat opravdu na vzorový setup.

Je potřeba mít nastaveno Non-profesional. Pokud nastavíte profesional, tak data budou výrazně dražší.

Pokud máte obchodní účet veden na s.r.o., tak se automaticky považujete za profesionála a data jsou dražší.

Po přihlášení do klientského centra klikněte na Settings – Account Setting – Account type (po pravé straně – kliknout n aozubené kolečko)

V menu klikněte na Transfer & Pay – Transfer funds – Transfer funds between accounts.

Poté zvolte z jakého účtu na jaký chcete peníze převést. Pokud účet chcete změnit, tak je potřeba překliknout mezi účty vlevo nahoře vedle Internal Transfer. Vždy se defaultně nastaví jako zdrojový účet, odkud půjdou peníze.

Pak stačí vybrat měnu a vyplnit požadovanou sumu.

Pozn.: Pokud jste např. včera zavřeli pozice a chcete hned převést peníze, tak převod bude zamítnutý, protože se hotovost z uzavřených pozic tzv. neusadila. Je potřeba počkat 2-3 dny, než se hotovost usadí a bude možné ji převést. 

Minimální vklad se dozvíte vždy u daného brokera. Dle informací nejsou žádné minimální vklady. Jedná se pouze o doporučená čísla. Broker by neměl určovat, kolik si k nim musí minimálně obchodník poslat peněz. Pokud jste v některých z našich placených tréninků, tak máte přístup do Telegram skupiny Brokeři & platformy, kde se můžete zeptat na zkušenosti i ostatních obchodníků. 

Odkaz na minimální požadavky Interactive brokers.

Kvůli Brexitu musí klienti z EU přecházet z IBUK na IBCE nebo do Irska nebo Lucemburska. Osobně jsem převedl všechny mé účty na IBUK k IBCE. 

Pokud se chcete dovědět více informací o tomto přechodu, tak využijte naší uzavřené Telegram skupiny Brokeři & platformy, kde jsme toto téma několikrát podrobně rozebírali. Navíc se tam můžete propojit s ostatními obchodníky, kteří již tento převod také řešili.

Uzavřená Telegram skupina Brokeři a platformy je k dispozici všem členům, kteří si od nás objednali jakýkoliv trénink.

Ano, demo nemigrovali – je potřeba založit nový demo účet. Tady je odkaz na demo: 

Zkušenost obchodníka s fundováním IB účtu přes Revolut a Transferwise:

Nelze, v EU jsou ETF zakázány. Jediná cesta je skrz opce. Sám vypisuji opce na ETF nebo je obchoduji skrz dlouhodobé opce. Vše vysvětluji v Investičním LIVE Roomu zde.

Stačí vygenerovat XML soubor Vašeho nastavení a můžete jej přenést kamkoliv. 

Ve své platformě klikněte na File – Save setting as…

Pro import klikněte na File – Settings recovery… – Custom – a vyberte vyexportovaný soubor

Takto můžete přenést např. Nastavení svého demo účtu do ostrého účtu apod…

Oficiální návod je zde.

Klikněte ve svém účtu na Settings – Account settings – poté v sekci Trading Experience & Permissions klikněte na ikonu nastavení – tam vyberte Add + – pak vyberte United States (Trade in fractions)

Tento formulář je potřeba vyplnit při zakládání účtu u brokera, aby jste zamezili dvojímu zdanění a nemuseli jste podávat daňové přiznání i v USA.

Zde je vzor formuláře W-8BEN:

Je možné, že vám nemusí jít tento formulář odeslat online u svého brokera.

Proto je dobré jej vyplnit, podepsat a naskenovaný odeslat na jejich e-mail.

Případně využít podporu přímo u svého brokera.

Pokud máte více brokerů, tak každému zašlete vyplněný formulář zvlášť.

Máte další otázky? Pošlete je pomocí komentáře níže.

Pro dodatečnou podporu ohledně Brokerů a platforem využijte naši uzavřenou Telegram skupinu.

Napsat komentář